Thursday, May 19Informacje, które mają znaczenie.
Shadow

Chiński Granit

Jak wybrać granit na nagrobek i jak rozpoznać chiński granit, by nie zostać oszukanym?

W teorii chiński granit nie różni się niczym od tego, który jest pozyskiwany w Polsce oraz innych częściach świata. W praktyce jednak granit pochodzący z Chiny, jest bardziej miękki. Co więcej, producenci płyt granitowych z Chin często okazują się nieuczciwi. Pochodzący z Chin kamień jest bardzo często jest nasączany specjalnymi substancjami chemicznymi, dzięki którym kamień się  bardziej błyszczy i sprawia wrażenie idealnie wypolerowanego. Niestety, w praktyce okazuje się, że taki granit w polskich warunkach atmosferycznych zupełnie się nie nadaje. Dlaczego? Ponieważ duża różnica  temperatur w ciągu roku powoduje że chemiczne substancje zaczynają przenikać na powierzchnię nagrobka, w związku z czym pojawiają się na nim: rdzawe naloty , utrata poleru , białe smugi , plamy , odbarwienia. 

W ten sposób granit chiński po kilku latach matowieje i traci intensywny kolor. Jego niższa jakość wynika przede wszystkim,

z niewłaściwej obróbki. Kamień  powinien być odpowiednio polerowany oraz szlifowany, a Chińczycy ograniczają wydatki poprzez nasączanie kamienia chemią. Jeśli po kilku latach na powierzchni nagrobka  pojawiają się nieestetyczne plamy z rdzawym nalotem lub granit utraci poler to zazwyczaj świadczy to o tym ze pochodzi z Chin.

Jak upewnić się, że nie mamy do czynienia z chińskim granitem? Wybierzmy sprawdzony zakład kamieniarski z długoletnim stażem, który udziela pisemnej gwarancji na wykonana usługę z kamienia naturalnego.

Dlatego zachęcamy do zamawiania usług z granitu z miejscowych zakładów kamieniarskich z wieloletnia tradycja.

https://nagrobki24h.pl/nagrobki-frampol-czyli-rowniez-kamieniarstwo-budowlane-marmur-oraz-granit/

https://nagrobkilubelskie.pl/nagrobki-frampol-kamieniarstwo-frampol/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Może Ci się również sposobać: