poniedziałek, 25 październikaInformacje, które mają znaczenie.
Shadow

GoPro, czyli jaką kamere warto wybrać?

Kamerka GoPro

Posiadanie aparatów fotograficznych w ostatnim czasie stało się niemal nowym standardem. Wyposaża się w go każdy, niekiedy o tym nawet nie myśląc – chociażby wybierając konkretny model smartfona. Istnieją jednak sytuacje, w których chcielibyśmy wykorzystać owo urządzenie w celu zarejestrowania jakiegoś fajnego ujęcia. Zwykły aparat może tutaj nie podołać, szczególnie jeśli ujęcia te zdecydujemy się nagrać pod wodą. Do takich sytuacji należałoby się odpowiednio przygotować, wyposażając w odpowiednią kamerę sportową. Jedną z takich kamer dostosowanych do ekstremalnych warunków jest GoPro.

Czym jest GoPro?

Jest to kamera, która wyposażona została w obiektyw o szerokim polu widzenia. Najnowsze modele posiadają stabilizację, dzięki czemu obraz podczas wspinaczek czy tras rowerowych nie drga tak, jak przy zwykłych kamerach. Urządzenie to jest niezwykle małe, dzięki czemu posiadając odpowiednie akcesoria, możemy zainstalować je na kasku lub też w pojeździe, którym się poruszamy. Ze względu na obecne standardy, warto pochylić się nad wersją GoPro 7,8 lub 9. Starsze modele mają pewne ograniczenia, które mogą niekorzystnie wpłynąć na jakość rejestrowanego materiału. Warto wspomnieć, że wodoszczelne kamery zaczęto wypuszczać dopiero po GoPro 4, dlatego, jeśli zamierzamy nagrywać materiały w morskich warunkach, warto pomyśleć o nowszej wersji. Ostatnie dwa modele umożliwiają streaming i hypersmooth odpowiedzialny za stabilizację obrazu. Jeśli jednak nie zależy nam na wspomnianych aspektach, przy tym również chcielibyśmy zaoszczędzić, warto wybrać Go Pro 7. Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych wyborów dla osób, które nie mają wielkich wymagań względem kamery.

Najlepsza kamera GoPro dla YouTubera

Wszystko zależy w dużym stopniu od tego, jaki charakter będą miały ów nagrania. Jeśli planujemy nagrywać statycznie w domowym zaciszu lub też będąc zwyczajnie w jednej pozycji, korzystając ze statywu, model GoPro 7 będzie idealnym wyborem. W takich warunkach nie utracimy jakości i bezproblemu będziemy mogli nagrywać w FullHD, 60fps. Natomiast jeśli nasze materiały będą miały charakter wycieczkowy bądź stricte sportowy, świetnym rozwiązaniem będzie wyposażenie się w GoPro 8 lub 9. Myślę, że w takiej sytuacji nie warto oszczędzać, ponieważ przy ruchliwych nagraniach każdy detal jest kluczowy. Warto rozważyć najnowszy model, ponieważ oferuje nam rejestrowanie obrazu nawet w 5K. Mimo że urządzenie to jest małych rozmiarów, obiektyw, w jaki został wyposażony, daje efekt panoramiczny. Jedna, jak i druga kamera jest idealnym  rozwiązaniem dla osób, które chcą spróbować swoich sił przy tworzeniu materiałów wideo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się również sposobać: