poniedziałek, 25 październikaInformacje, które mają znaczenie.
Shadow

Jak działają hulajnogi elektryczne?

Jak działają hulajnogi elektryczne?

Hulajnogi elektryczne to coraz popularniejszy środek transportu. W wielu miastach są dostępne jako publiczny środek transportu, który można aktywować za pomocą aplikacji mobilnej. Hulajnogi te pozwalają na tanie i szybkie przemieszczanie się po dużych miejscowościach. Jak dokładnie działa ten środek transportu i jakie są zalety korzystania z niego?

Hulajnogi elektryczne w miastach

Hulajnogi elektryczne podbiły miejskie ulice i są coraz popularniejszym środkiem transportu. Chętnie korzystają z nich przede wszystkim młodzi ludzie, którzy nie chcą podróżować zatłoczoną komunikacją miejską. Ze względu na to, jak wiele hulajnóg pojawia się na miejskich ulicach, zostały wprowadzone specjalne przepisy dotyczące przemieszczania się za ich pomocą. Jakie są to zasady?

  • Maksymalna prędkość, jaką można się poruszać na hulajnodze elektrycznej to 30 km/h.
  • Hulajnogi elektryczne powinny poruszać się po ścieżkach rowerowych, ewentualnie po chodniku. Z jezdni można korzystać tylko wtedy, gdy nie ma drogi dla rowerów.
  • Do poruszania się hulajnogą elektryczną samodzielnie trzeba mieć ukończone 10 lat i posiadać kartę rowerową, prawo jazdy kat. AM, A1, B1 lub T. Dzieci poniżej 10 roku życia mogą korzystać z hulajnogi wyłącznie pod opieką osoby dorosłej i w strefie zamieszkania.
  • Hulajnogę należy zaparkować w taki sposób, by nie blokowała chodnika. Powinno się korzystać przy tym z wyznaczonych do tego miejsc.

Jak jest napędzana hulajnoga elektryczna?

Hulajnoga elektryczna, jak sama nazwa mówi, musi mieć wbudowane zasilanie z napędem. Znajduje się ono w podłożu pojazdu i podłącza się do niego tylne koła, aby hulajnoga mogła poruszać się bez ingerencji człowieka. Zadania osoby jeżdżącej na hulajnodze sprowadzają się do pilnowania odpowiedniej prędkości i wykonywania zakrętów. Każdy pojazd posiada również hamulec ręczny, który umożliwia zatrzymanie się w każdym momencie jazdy i zasięg około 30-35 km przy pełnym naładowaniu.

Wszystkie hulajnogi elektryczne działają w oparciu o dedykowaną aplikację na telefon lub tablet. Należy założyć tam konto użytkownika i przelać na nie wybraną kwotę lub podpiąć do niego kartę płatniczą. Opłata za każdy przejazd będzie wówczas automatycznie pobierana. Hulajnogę elektryczną odblokowuje się za pomocą kodu QR z aplikacji. Po tym kroku można już swobodnie z niej korzystać.

Hulajnogi elektryczne to świetny środek transportu dla osób, które chcą ominąć miejskie korki i zatłoczone autobusy, czy tramwaje. Korzystanie z nich jest bardzo proste, a osiągana przez nie prędkość z powodzeniem wystarczy, by szybko i bezpiecznie dojechać do pracy, szkoły lub na uczelnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się również sposobać: