poniedziałek, 25 październikaInformacje, które mają znaczenie.
Shadow

Jak wybrać smartwatch dla dziecka?

bawiace się dzieci

Inteligentne zegarki dla dzieci pozwalają pozostać w kontakcie z dzieckiem i dokładnie wiedzieć, gdzie się ono znajduje o każdej porze dnia. Istnieją wszelkiego rodzaju inteligentne zegarki na rynku, ale wybór odpowiedniego może stanowić wyzwanie.

Dopasuj futerał i pasek do ręki dziecka

Wielu rodziców jakoś zapomina, że zegarek powinien wygodnie leżeć na ręce dziecka. Zegarek powinien być dobrany do wielkości ich nadgarstka. Najlepiej jest przymierzyć zegarek przed zakupem, aby upewnić się, że dziecku jest wygodnie.

Zegarek powinien być dobrze dopasowany, a pasek powinien być regulowany. Dzieci szybko rosną, a dodatkowe otwory w pasku na pewno się przydadzą. Jeśli zamawiasz swój zegarek u sprzedawcy internetowego, warto zmierzyć swój nadgarstek i sprawdzić, czy pasek ma podaną długość.

Zegarek powinien dobrze przylegać do nadgarstka, a dziecko powinno czuć się w nim wygodnie. Podczas przymierzania należy poruszać ramieniem, aby upewnić się, że taśma nie uwiera i nie przeszkadza w poruszaniu się.

Wybierz funkcjonalność według wieku

Podstawowe funkcje są dostępne we wszystkich zegarkach: połączenia, lokalizacja, czat głosowy, oddzwanianie, alarm strefowy. Zaawansowane: aparat fotograficzny, czujnik zwolnienia dłoni, rozszerzona książka telefoniczna, gra matematyczna, latarka.

Zegarek posiada przycisk i ekran dotykowy. Obecnie większość rodziców i dzieci woli modele bez przycisków, ale producenci często pozostawiają przycisk SOS do szybkiego wezwania rodziców.

Funkcjonalność zegarka powinna być dostosowana do wieku dziecka. Jeśli Twoje dziecko ma cztery lata, nie ma sensu przepłacać za dodatkowe funkcje, takie jak klawiatura czy kamera. Wystarczy podstawowy model z GPS i tarczą telefoniczną. Dzieciom powyżej dziesiątego roku życia spodoba się zegarek z większą liczbą funkcji.

Poszukaj modeli odpornych na wstrząsy i wilgoć

Najczęściej rodzice przynoszą do naprawy zegarek, który zepsuł się z powodu dostania się do niego wody. Przynoszą je również, aby zastąpić rozdarty pasek lub pęknięte szkło.

Przy zakupie warto sprawdzić, czy paski są dostępne i jak łatwo je wymienić. Dzieci często rozrywają paski, nawet te najbardziej wytrzymałe, więc wymiana powinna być łatwa.

Polecany jest wybór modeli odpornych na wilgoć i wstrząsy. Dzieci nie zwracają takiej uwagi na technologię jak dorośli. Nie wyrzucisz modelu odpornego na wilgoć, jeśli dziecko umyje ręce w zegarku lub zdecyduje się w nim zanurkować do basenu. Dodatkowy plus – w takich modelach mikroukład i głośnik zegara są zawsze chronione przed piaskiem i brudem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się również sposobać: