Thursday, May 19Informacje, które mają znaczenie.
Shadow

Jak wyjść z długów komorniczych

Powody zadłużenia potrafią być różne i nie zawsze masz na nie wpływ. Mogą to być kłopoty ze zdrowiem, nagły wydatek związany z awarią samochodu lub sprzętów domowych, utrata pracy lub zalegające długi rodzinne, których nie jesteś w stanie spłacić ze swoich dochodów. W takich sytuacjach, najlepszym i często najłatwiejszym rozwiązaniem mogą się okazać wszelkiego rodzaju oferty kredytowe i pożyczkowe, które w mniejszym lub większym stopniu doładują Twoje konto bankowe i na jakiś czas zapomnisz o problemach finansowych. Musisz jednak pamiętać, że zadłużanie się u firm i instytucji finansowych zobowiązuje Cię do regularnego spłacania wcześniej ustalonych rat. Jeśli tego nie będziesz robił mogą Cię czekać poważne konsekwencję, w tym narastające odsetki i brak możliwości oraz środków do ich spłaty. Jeśli jednak już pojawiły się u Ciebie takie problemy, zalegasz ze spłatami długów i dostałeś pismo od komornika, zapoznaj się z przydatnymi poradami, które objaśniają Ci jak wyjść z długów komorniczych.

Brak funduszów na spłatę długów

Sposoby na to, jak wyjść z długów są różne i najczęściej zależą od tego, na jakim etapie spłacania zależności jesteś. Niestety długi komornicze to najgorszy przypadek, w którym wierzyciel nie był w stanie inaczej odzyskać swoich pieniędzy i sprawę zaczął egzekwować sąd. Nie oznacza to jednak, że już nic nie możesz zrobić. Wręcz przeciwnie, teraz już nie masz się nad czym zastanawiać – musisz działać szybko.

Zacznij negocjować

Pamiętaj, że wierzyciel to osoba, która chce odzyskać swoje pieniądze, jemu też zależy na tym, żebyś spełnił swoje zobowiązanie i oddał mu jego własność. Właśnie dlatego, postaraj się z nim skontaktować i wynegocjować bardziej korzystne warunki spłaty, nowy harmonogram lub wycofanie sprawy w sądzie.

Konsolidacja zadłużenia

Konsolidacja zadłużenia to nic innego jak połączenie kilku zadłużeń w jedno. Przez to będziesz spłacał tylko jeden kredyt, o takich samych ratach, z wydłużonym okresem spłaty.

Nie unikaj komornika

Unikanie komornika to najgorsze co możesz zrobić i na pewno nie pomoże Ci to w spłacie zadłużenia. Kiedy komornik wysyła do Ciebie pismo oznacza to, że sprawa trafiła do sądu, więc masz mało czasu na działanie. Dopilnuj wszystkich formalności, sprawdź czy nakaz zapłaty dotyczy Ciebie i czy przypadkiem nie padłeś ofiarą wyłudzenia, gdzie ktoś dokonując zakupów i zadłużając się podawał Twoje dane. Oszustwo na OLX to świetny przykład tego typu wyłudzeń. Jeśli tak się stało jak najszybciej skontaktuj się z prawnikiem, a on pomoże Ci we wszystkich niezbędnych formalnościach związanych z udowodnieniem Twojej racji.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Może Ci się również sposobać: