Thursday, May 19Informacje, które mają znaczenie.
Shadow

Jaki smartfon dla seniora wybrać?

Telefon dla seniora

Jeśli masz w swoim otoczeniu seniora, z którym pragniesz mieć kontakt, z pewnością warto zapewnić mu dostęp do telefonu. Dzięki temu osoba starsza będzie mogła kontaktować się z bliskimi, jest to także sposób na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Jakie urządzenie okaże się najlepsze? Na co zwrócić uwagę, podczas wyboru telefonu dla osoby starszej? Podpowiadamy.

Telefon idealny

Parametry telefonu komórkowego dla seniora zależą od tego,  w jaki sposób ma być on użytkowany. Najczęściej wystarczy zadbać o kwestie takie jak:

  • Wytrzymała bateria – seniorzy przyzwyczajeni są do starszych modeli telefonów, które wytrzymywały długi czas bez ładowania. Nowe modele są jednak bogato wyposażone, a więc potrzebuję więcej energii i rozładowują się szybciej. Warto więc poszukać telefonu z jak najbardziej wytrzymałą baterią, aby senior mógł komfortowo korzystać z urządzenia.
  • Przycisk SOS – aby osoba starsza w chwili niebezpieczeństwa mogła szybko i sprawnie wezwać pomoc.
  • Radio – seniorzy uwielbiają słuchać radia oraz wiadomości. Jeśli Twój bliski także to lubi, warto umieścić ikonkę radia w widocznym miejscu ekranu, aby osoba starsza mogła łatwo ją znaleźć.
  • Nieskomplikowane odblokowanie klawiatury – niektórzy seniorzy mają trudności w obsłudze nowoczesnych urządzeń. Dlatego bardzo ważne jest to, aby odblokowanie klawiatury było łatwe, ponieważ jest to najczęściej używana opcja w telefonie.

Smartfon czy telefon – co wybrać dla starszych osób?

Warto zdecydować się na wybór smartfona dla seniora. Ich producenci wiedzą, że wiele starszych osób chętnie korzysta z tych urządzeń, dlatego wprowadzają rozwiązania, które ułatwiają ich użytkowanie. Często zdarza się tak, iż obsługa telefonu jest bardziej skomplikowana dla seniora, niż korzystanie ze smartfona. Dzieje się tak dlatego, że wiele modeli tych urządzeń jest przyjaznych dla osób starszych. Aby zapewnić takie warunki, warto zadbać o kilka aspektów. Urządzenie idealne powinno mieć opcje, takie jak możliwość ustawienia odpowiedniego poziomu głośności, aby senior bez problemu mógł usłyszeć dźwięk. Warto także upewnić się, że smartfon ma dobrą jakość obrazu, co dla starszych osób jest bardzo ważne. Obsługa takiego urządzenia powinna być uproszczona, aby senior mógł korzystać z tych opcji, które są mu najbardziej potrzebne. Dobrze dobrany smartfon okaże się dla seniora łatwiejszy w obsłudze niż telefon.

Podsumowanie

Każdy senior powinien mieć możliwość kontaktu z innymi osobami. Dlatego warto dobrać odpowiedni smartfon, który dzięki odpowiednim opcjom, będzie prostszy w obsłudze niż telefon. Urządzenie powinno posiadać parametry, które sprawią, że senior chętnie będzie korzystał ze smartfona. Dobrze dobrane urządzanie sprawi, że osoba starsza nie będzie miała problemów z użytkowaniem telefonu. Podczas zakupów warto wspomnieć o potrzebach, możliwościach i oczekiwaniach seniora, aby doradca mógł zaproponować najlepszy model smartfona.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Może Ci się również sposobać: