Thursday, May 19Informacje, które mają znaczenie.
Shadow

Jakie uchwyty meblowe wybrać do szafek w dziecięcym pokoju

Uchwyty meblowe jeszcze kilkanaście lat temu niewiele mogły wnieść do wyglądu szafy w dziecięcym pokoju. Ich zadaniem było przede wszystkim pomoc w otworzeniu drzwi szafy, czy wysunięciu szuflady. Obecnie uchwyty do mebli dziecięcych są tak śliczne, że aż chciałoby się do każdej szufladki założyć inny ich rodzaj. Poza tym są one nie tylko bardzo ładne i kolorowe, ale także miękkie. Dzieci często uderzają się o meble w trakcie zabawy, zatem gumowe uchwyty przy szafkach to bardzo bezpieczne rozwiązanie. 

Jakie uchwyty meblowe założyć do drzwiczek i szuflad w pokoju przedszkolaka?

Do mebli dziecięcych można wybrać jeden motyw uchwytów meblowych lub wykorzystać różnorodne ich kształty. Dzieci, które uwielbiają zabawy kolejką albo są fanami filmów dla dzieci o parowozikach itp., na pewno będą zachwycone, gdy przy szufladkach będą kolorowe uchwyty meblowe z motywem pociągu. Może to być też gałka-parowozik lub typowa ciuchcia wypuszczająca z komina biały dym.

Dla starszego dziecka, które lubi np. grę w piłkę, można przykręcić gumową gałkę przedstawiającą piłkę do gry (do kosza, do nogi, rugby itp.). Miłośnik przyrody na pewno ucieszy się z uchwytów przedstawiających roślinki lub zwierzęta, np. kwiatki, ptaszki, żabki, motylki itp. Niesłychanie kolorowe bajeczne gałki do dziecięcych mebli można wybierać spośród wielu wariantów. Jeżeli chcemy, żeby dziecko samo wybrało dla swoich mebli konkretne uchwyty, możemy posadzić je obok siebie przed komputerem, a ono przy okazji będzie się uczyć umiejętności podejmowania własnych decyzji.

Jakie uchwyty meblowe powinny być przy szafkach dziecięcych?

Wiadomo, że dziecko w swoim pokoju nie będzie cały dzień siedziało grzecznie w kąciku zabaw. Będzie chciało pobiegać, poskakać, a przy tych czynnościach istnieje możliwość potknięcia się nawet o własną nogę. Malec, tracąc równowagę, upada bezwładnie do przodu. Jeżeli akurat natrafi jego głowa na wystający uchwyt tradycyjnie drewniany, może to skończyć się bolesnym siniakiem lub guzem. Zanim coś takiego się wydarzy, warto wyposażyć szafki w bezpieczne gumowe uchwyty meblowe.

Gdy dziecko będzie już starsze i zacznie uczęszczać do zerówki lub szkoły, na pewno będziemy wymieniać małe szafki na większe, aby pomieściły się w nich wszystkie przybory szkolne. Dziecko w tym wieku jest już poważniejsze i przestaje “szaleć” po pokoju. Można zatem założyć w szafkach dla dzieci uchwyty meblowe drewniane, które również są godne uwagi pod warunkiem, że będą miały na sobie kolorowe motywy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Może Ci się również sposobać: