Thursday, May 19Informacje, które mają znaczenie.
Shadow

Monitory przenośne: czym one są ?

Mały monitor

Monitory przenośne to nie tylko małe monitory (5-13 cali), ale także całkiem duże monitory (14-18 cali), jeśli ich konstrukcja jest lekka i zoptymalizowana do częstego transportu. Ponadto, przenośne monitory wyróżniają się zasilaniem niskim napięciem (5 i/lub 12 V).

Przenośny monitor może być świetnym dodatkiem zarówno do mobilnego rozwiązania do pracy, jak i zwykłego komputera stacjonarnego. To świetny sposób na rozszerzenie ekranu laptopa lub „powiększenie” urządzenia mobilnego. Dzięki odpowiednim funkcjom mogą zarówno zwiększyć produktywność, jak i poprawić wrażenia z rozrywki. Ważne jest, aby wiedzieć, gdzie kupisz odpowiedni przenośny wyświetlacz. Jakich funkcji potrzebujesz? Do czego go użyjesz? Jest wiele pytań, na które należy odpowiedzieć.

Dlaczego warto kupić przenośny monitor?

Ogólnie rzecz biorąc, klienci chcą mieć więcej miejsca na ekranie do pracy. Przykłady zastosowań obejmują pracę i naukę, a także gry i inne formy rozrywki. Przenośne monitory to prosty sposób na przedłużenie ekranu laptopa lub zwiększenie rozmiaru wyświetlacza urządzenia mobilnego. I są (oczywiście) znacznie bardziej przenośne niż monitor stacjonarny, co czyni je świetną opcją dla osób zaawansowanych technicznie, które potrzebują więcej miejsca na ekranie.

Najlepsze cechy przenośnego monitora

Jak każde inne urządzenie, nie wszystkie przenośne monitory są sobie równe. Istnieją jednak pewne funkcje, na które zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego przenośnego monitora:

  • Rozmiar jest głównym czynnikiem w przypadku monitorów przenośnych. Wiele z nich jest większych niż standardowe ekrany laptopów, ale ważne jest, aby pamiętać, do czego będziesz używać drugiego ekranu. Czy to powinien być drugi ekran dla dzieci w samochodzie? Mniejszy rozmiar i przenośność są dla Ciebie lepsze. Czy edytujesz zdjęcia lub filmy poza komputerem? Wtedy potrzebujesz większego (i lepszego) ekranu.
  • Waga jest również ważna, jeśli zamierzasz nosić ze sobą drugi ekran. różnica między 0,5 kg a 1 kg może wydawać się niewielka, dopóki nie będziesz musiał zabrać go ze sobą na 8-godzinną wędrówkę na sesję zdjęciową na szczyt góry.
  • Jakość ekranu również ma znaczenie. Jeśli wszystko, co musisz zrobić, to oglądać filmy z kina online lub organizować spontaniczne spotkania jeden na jednego, możesz nie potrzebować rozdzielczości 4K. Jeśli zamierzasz przeszukiwać setki wierszy kodu lub edytować multimedia, prawdopodobnie potrzebujesz przenośnego monitora IPS o wysokiej rozdzielczości .

Ogólnie rzecz biorąc, przenośny monitor robi wszystko to, co standardowy monitor biurkowy . Po prostu nie jest przywiązany do jednego miejsca. Istnieje jednak kilka przypadków użycia, w których przenośny monitor jest jedynym realnym rozwiązaniem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Może Ci się również sposobać: