Thursday, May 19Informacje, które mają znaczenie.
Shadow

Odkurzacze bezprzewodowe: hit czy kit? Czy warto inwestować?

Odkurzacz bezprzewodowy

Po boomie na roboty odkurzające coraz większą popularność zyskują w ostatnim czasie odkurzacze bezprzewodowe. Czy jest to tylko kolejna moda, czy urządzenie, które faktycznie zrewolucjonizuje nasze życie? Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu? W dzisiejszym artykule postaramy się przybliżyć nieco ten temat. 

Jak działa odkurzacz bezprzewodowy?

Jak sama nazwa wskazuje, odkurzacz bezprzewodowy nie posiada kabla. Jest zasilany akumulatorem, dzięki czemu nie ogranicza nas konieczność szukania gniazdka i podłączania przewodu zasilającego. Najczęściej spotykamy modele ładowane za pomocą bazy ładującej, ale są odkurzacze wyposażone w ładowarkę oraz takie z wymiennym akumulatorem. Poszczególne modele mogą się różnić pomiędzy sobą funkcjonalnością: najtańsze, najprostsze urządzenia służą jedynie do odkurzania, ale są też modele z nakładką mopującą, służącą do mycia podłóg. 

Zalety odkurzaczy bezprzewodowych

Największą zaletą odkurzaczy zasilanych akumulatorem jest bez wątpienia ich poręczność. Lekkość i brak plączącego się kabla sprawia, że odkurzanie nawet trudno dostępnych pomieszczeń lub tam, gdzie nie ma zasilania jak strych czy garderoba staje się możliwe. Niewielkie rozmiary urządzenia zachęcają także do sprzątania częściej, dzięki czemu łatwiej nam utrzymywać porządek na bieżąco. Możemy zamontować bazę ładującą, chociażby w pobliżu kuchni, by mieć do niego szybki dostęp, np. gdy coś się rozsypie. Zresztą sprzęt może nam posłużyć nie tylko do sprzątania mieszkania, ale także m.in. do odkurzania tapicerki w samochodzie.

Lekki odkurzacz bezprzewodowy będzie także idealny dla osób, które nie mogą dźwigać ze względu na problemy z kręgosłupem. Sprawdzi się także na niewielkim metrażu, gdzie nie ma za wiele miejsca do przechowywania, ze względu na swój kompaktowy rozmiar. Podobnie jak fakt, że praca niewielkiego urządzenia jest dużo cichsza od tradycyjnego, dużego odkurzacza. Poza tym zdecydowana większość z nich jest bezworkowa, przez co eksploatacja jest łatwiejsza i tańsza. 

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza?

Przede wszystkim istotna jest bardzo moc i siła ssąca odkurzacza. Im większa wartość, tym lepiej. Równie ważny jest czas pracy na jednym ładowaniu — dobrze, by wynosił minimum pół godziny, inaczej posprzątanie dużej powierzchni jednorazowo może być problematyczne. Kolejnym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest pojemność pojemnika na kurz. Jeśli mamy duże mieszkanie, warto zdecydować się na model z pojemniejszym zasobnikiem, by było konieczności opróżniania pojemnika w trakcie sprzątania. 

Lekki, kompaktowy odkurzacz bezprzewodowy sprawdzi się zarówno w niewielkim mieszkaniu, jak i domku jednorodzinnym z trudno dostępnymi pomieszczeniami.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Może Ci się również sposobać: